Konsultacje specjalistyczne

Konsultacje w zakresie urologii i urologii onkologicznej

Czym zajmuje się urolog?

Urolog zajmuje się schorzeniami układu moczowego, a także układu płciowego. Głównym obszarem zainteresowań onkologii jest budowa i funkcjonowanie układu moczowo-płciowego mężczyzn i kobiet. Urolog posiada umiejętności i wiedzę obejmującą wiele aspektów leczenia od profilaktyki przez diagnostykę i leczenie, aż do rehabilitacji. Jedną z dziedzin urologii jest urologia onkologiczna. Dziedzina ta, zajmuje się nowotworami łagodnymi i złośliwymi każdego z narządów układu moczowego i płciowego.

 

Jak przygotować się do wizyty?
Planując wizytę pacjent powinien przygotować dostępną dokumentację medyczną. Lekarz przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad, przeanalizuje dokumentację i podejmie decyzję o sposobie postępowania i wdrożenia leczenia.

 

Konsultacje prowadzi

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa,

FEBU, specjalista urolog

Kierownik Katedry Urologii Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika;Kierownik Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu im. dr A. Jurasza;Konsultant Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu;

Konsultacje odbywają się codziennie od godz. 18.00

 

 

 

Dr n. med. Patryk Warsiński,

FEBU, specjalista urolog

Asystent w Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy

 

Konsultacje odbywają się w środy od godz. 16.00.