USG aorty brzusznej

USG Joanna Drewa – USG aorty brzusznej (Doppler)

Badanie USG aorty brzusznej z techniką Dopplera jest często wykonywane u pacjentów z podejrzeniem tętniaków aorty, nadciśnieniem tętniczym, dolegliwościami bólowymi w obrębie brzucha, bądź w ramach rutynowych badań przesiewowych u osób z ryzykiem wystąpienia chorób naczyń krwionośnych. Jest to bezpieczna, szybka i nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która pozwala na dokładną ocenę stanu aorty brzusznej oraz przepływu krwi w tym obszarze.
Podczas wykonywania badania ocenia się wymiar a-p aorty brzusznej oraz ewentualne zmiany patologiczne, takie jak tętniaki (poszerzenia ściany naczynia) czy zwężenia. Ocenie podlega również przepływ krwi w aorcie oraz w tętnicach brzusznych. Może ono wykazać obecność zakrzepów, zwężeń naczyń czy inne nieprawidłowości hemodynamiczne.
Badanie USG aorty brzusznej jest szczególnie istotne w wykrywaniu tętniaków, które są poszerzeniami ściany aorty. Ocena tętniaków aorty brzusznej jest kluczowa, ponieważ nieleczony tętniak może prowadzić do poważnych powikłań, włączając w to pęknięcie naczynia i krwotok, który jest stanem nagłego zagrożenia życia Pacjenta.
USG aorty brzusznej Bydgoszcz – badanie aorty brzusznej świadczone w gabinecie lekarskim USG Joanna Drewa.

USG Joanna Drewa – USG prywatnie

Nasz gabinet jest placówką prywatną, co oznacza, że pacjenci nie potrzebują skierowania od lekarza pierwszego kontaktu ani innej instytucji medycznej, aby poddać się badaniu ultrasonograficznemu. Wystarczy telefonicznie, lub osobiście umówić się na wizytę, a nasi wysoko wykwalifikowani specjaliści będą mogli przeprowadzić badania bez konieczności formalności związanych ze skierowaniem. Dzięki temu zapewniamy naszym pacjentom dostęp do wysokiej jakości diagnostyki ultrasonograficznej.

Badania USG Doppler

Rejestracja

Zapraszamy

Poniedziałek – Piątek

11.00 – 18:00

Sobota

9.00 – 13:00

Wypełnij formularz w celu umówienia wizyty

3 + 8 =

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.