Konsultacje w zakresie chirurgii onkologicznej

Dr n. med. Piotr Rhone,  

specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej  

Kierownik Oddziału Klinicznego Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy 

Konsultacje w zakresie chirurgii onkologicznej  

Poniedziałek od godz. 15.30 

 

 

Dr Witold Kowalski,  

specjalista chirurgi ogólnej  

Asystent na Oddziale Klinicznym Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy 

Konsultacje w zakresie chirurgii onkologicznej  

Wtorek od godz. 18.30 

 

Czym zajmuje się chirurg onkologiczny?

Chirurg onkologiczny to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu chorób nowotworowych. Zajmuje się chirurgicznym usuwaniem zmian nowotworowych. Posiada umiejętności i wiedzę obejmującą wiele aspektów leczenia (profilaktyka, diagnostyka, leczenie, rehabilitacja), a także różnych metod, takich jak chemioterapia, radioterapia i leczenie chirurgiczne.

Przez pojęcie chirurgi onkologicznej rozumie się wiele różnych zabiegów w zależności od rodzaju zmiany nowotworowej, a także stanu zdrowia pacjenta. Może to być częściowe usunięcie tkanki nowotworowej, pobranie wycinka do badań histopatologicznych, a także resekcję w całości zajętego narządu z powstałą zmianą. Dobór techniki oraz zakres operacji dobierany jest zawsze indywidualnie. Decyzję o zabiegu i jej planowanym przebiegu poprzedza proces konsultacji i analizy wyników dotychczasowych badań oraz historię choroby. W okresie pooperacyjnym chirurg onkologiczny podczas konsultacji monitoruje stan zdrowia pacjenta.

Onkologia

Przygotowując się do wizyty pacjent powinien przygotować dokumentację medyczną. Lekarz przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad, przeanalizuje dokumentację i podejmie decyzję o sposobie postępowania i wdrożenia leczenia. Aby umówić wizytę należy skontaktować się z rejestracją czynną codziennie od 8 do 18, przy ul. ul. Konarskiego 11/1, 85-066 Bydgoszcz (obok Hotelu Bohema) lub pod numerem telefonu 601 63 82 92.